Отець Любомир Яворський поділився результатами душпастирського служіння серед військовослужбовців

Протягом останнього місяця о. Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України, здійснив чимало душпастирських візитів до військових частин. Метою поїздки о. Любомира було провідати військових капеланів, які за сприяння Департаменту душпастирюють на сході України, а також поспілкуватися з особовим складом, офіцерами, командуванням, щоб відчути їхні потреби. Такі поїздки, за словами отця, дають змогу побачити справжній стан речей в зоні АТО.

«В Україні законом не врегульоване військове капеланство, – каже о. Любомир. – Усе, що вдається зробити, вирішується в ручному режимі. Завозимо священиків по одному-двоє». Порівняно з іншими країнами, де капеланство функціонує десятиліттями, у нас ні Церкви, ні держава не знайомі з душпастирством у війську та неохоче довіряють інституту капеланства.

Отець Любомир наголосив перш за все на проблемах, які переживають військовослужбовці в зоні АТО: «Ця остання поїздка була для мене найтяжча… Якби ви бачили, як хлопці підбігають, з яким трепетом пишуть свої імена на клаптику паперу, щоб за них помолитися. Просять покропити БМП, щоб не ламалася. І коли я записав імена, покропив машину, обійняв їх, вони кажуть: «Як же ми жити хочемо!» У когось дитинка має три місяці, у когось лише народилася», – ділиться священик.

Найважче хлопці переживають досвід вбивства, розповідає о. Любомир: «Усі ми знаємо принцип справедливої війни – боронити свій край. Але хлопці підходять і щиро кажуть, що вони не хочуть і не можуть убивати. Кажуть: «Ви не будете вбивати, а ми будемо. І потім нам з цим жити». Я відповів: «Ідіть і зупиніть, щоб не вбивали, зупиніть убивство». Я прошу їх повірити, що вони зупиняють агресію, що зупиняють вбивство, а не вбивають, що служать українському народові, українській землі. Це їх якоюсь мірою підбадьорювало. А загалом усе це дуже складно», – додав отець Любомир.

Повне інтерв’ю можна прочитати за посиланням: УГКЦ.