На Львівщині на запрошення Міжконфесійної Християнської Місії відбулися благодійні концерти фінської співачки Ніни Астром

Нещодавно на запрошення Української Міжконфесійної Християнської Місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі» відбулися благодійні концерти співачки, учасниці Міжнародного конкурсу «Євробачення 2000» Ніни Астром (Nina Åström) для засуджених та персоналу Державної пенітенціарної служби України.

5 червня 2013 року відбувся концерт Ніни Астром у Миколаївській виправній колонії (№50), де капеланом близько 10 років служить о. Ігор Ільків. У складі представників місії він привітав шановну гостю й промовив слово до засуджених. На думку о. Ігоря спільне свідчення християн має велику силу для в’язнів. В’язничне служіння носить характер особистий: сам на сам священик і в’язень. На творчу зустріч зі співачкою зібралася уся колонія. І це дало добру нагоду для євангелізації.

В подорож Ніна Астром взяла мінімум необхідних речей. Апаратуру та переїзд забезпечували на місцях силами церков. У перервах між піснями Ніна спілкувалася із засудженими, допомагаючи розкрити зміст кожного свого музичного твору. Слухачі винятково добре реагували на виступи співачки: щиро слухали і сприймали те, як вона спілкувалася з ними, хоча й через перекладача. Зали під час концертів вміщали по півтисячі і більше людей.

Ніна розпочала таке служіння понад 22 роки тому. “Я дуже рада,— каже співачка, — що є таке служіння, і що я на своєму місці, адже можу хоч трішечки вплинути на слухачів, допомогти і, може, щось змінити. Адже я, проповідуючи Христа, закликаю відкрити серце для Бога, і якщо людина це зробить, то зміниться її життя, вчинки”. На запитання, чому вона їде у в’язниці, співачка відповідає, що в колоніях перебувають прості люди, які потребують Господа і Його турботи. І вона зрозуміла, що може бути частинкою великої праці, може допомагати людям ставати на правильний шлях.

У виправних закладах України вона побувала втретє. “Україна – незвичайна держава! – казала співачка у перерві між піснями, – Цього разу я побувала у Львівській та Івано-Франківській областях. Для мене це новий досвід. Серця відкриті до того послання, яке ми несемо, і здається, що люди хочуть це чути і сприймати. Мене дуже гарно приймали. Там ведеться служіння, і є багато християн. А це має великий вплив на атмосферу у самому закладі. Там є люди, які змінилися, мені було з ними легко працювати”.

http://prison-pastoral.blogspot.com/2013/06/blog-post_9993.html