На Донеччині відкрили Хрест в пам’ять екіпажу МІ-8

14 листопада на Донеччині відкрили пам’ятний хрест військовослужбовцям Національної гвардії та працівникам ОВС Івано-франківської області, які героїчно загинули захищаючи Незалежність України поблизу Слов’янська. Про це “Золочів.нет” повідомив Начальник групи зв`язків з громадськістю та ЗМІ Західного територіального управління НГУ підполковник Вадим Голуб.

Особовий склад на чолі з генералом Сергієм Кульчицьким знаходився у гелікоптері Мі-8МТ Національної гвардії України, який після розвантаження продуктів харчування та проведення ротації особового складу на п’ятому блокпосту повертався з району гори Карачун. Там він зазнав обстрілу та був підбитий. В цій трагедії загинуло 12 чоловік: шість військовослужбовців Національної гвардії України, включаючи двох членів екіпажа гелікоптера та шість представників спецпідрозділу МВС України.

У церемонії відкриття взяли участь губернатор Донецької області Олександр Кіхтенко, заступник командувача Національної гвардії України генерал-лейтенант Микола Балан, начальник Західного територіального об’єднання Національної гвардії генерал-лейтенант Юрій Аллеров, виконуючий обов’язки мера Слов’янська Олег Зонтов, представники ОВС, громадськості, друзі та колеги по службі загиблих. На місті відкриття пам’ятного хреста відбулась поминальній панахида за загиблими на чолі з о. Михайлом Сукмановським, військовим капеланом УГКЦ. Присутні вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання, після чого бажаючі змогли виступити з короткими промовами.

“Сьогодні Росія розв’язала війну, яку не оголошувала, але яку веде. Тисячі загиблих та скалічених, зруйнована інфраструктура, обірвані зв’язки, між двома, колись братніми народами. Продовжуються накопичуються сили для того щоб повалити Україну, як незалежну державу та і надалі нав’язувати свою волю. Але ми здатні давати відсіч і ми її дамо. Обов’язково народяться нові Збройні сили, оснащені сучасною зброєю та технікою, буде розвиватись Національна гвардія України, буде побудована нова міліція України. Ми це зробимо, але потрібно закінчити цю війну. Не випадково Президент України за мирне розв’язання конфлікту. Підписані мінські угоди ми виконуємо, а та сторона ні. Їм не потрібен мир на цій землі. Вони і надалі руйнують людські долі, зупиняють підприємства підбурюють народ”, – наголосив під час виступу губернатор Донеччини Олександр Кіхтенко. Також він запевнив, що місцеві органи влади зроблять усе щоб пам’ять про загиблих героїв залишилася вічною.

“Це наша земля, українська земля, іншого не буде ніколи. Зараз іде війна. Пройдуть роки і в історії України з’являться імена нових героїв. Серед них обов’язково будуть імена бійців, які загинули тут. Зі сторони міської влади ми зробимо все щоб пам’ять про цих герої не згасла до тих пір, поки буде українська держава”,- запевнив присутніх виконуючий обов’язки голови міської ради Слов’янська Олег Зонтов.

Місцева жителька – волонтер Марина Данилова звернулася до військовослужбовців Національної гвардії України. “Я щиро дякую вам за те, що ви тут, за те, що ви покинули своїх дружин, своїх діточок, я дякую вашим мамам за те, що вони виростили таких синів, які не жаліючи свого життя, так само, як і ті хлопці, що загинули, приїхали сюди захищати наше місто. Вибачте мене, вибачте моє місто, за те, що ми допустили загибель цих хлопців. Я щиро дякую вам за наше звільнення. Завдяки вам в нашому місті поступово зникає страх у якому ми жили всі ці пекельні місяці. Будь ласка не покидайте нас, нам дуже добре коли ви тут.

Завершився захід покладанням квітів до пам’ятного хреста загиблим героям.