На Черкащині віднайшли могилу трьох вояків, загиблих під Крутами

У селі Старосілля Городищенського району на Черкащині місцеві жителі та приїжджі зібралися, щоб ушанувати пам’ять загиблих вояків під Крутами. Три могили майже зрівняні з землею. Над середньою дерев’яний хрест, він похилився. Імена не відомі. Біля хреста на рушникові стоїть пляшка домашнього вина, лежать цукерки, печиво.

Панахиду за померлими відслужили Головний капелан Київської Архиєпархії та настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці Греко-Католицької Церкви у Черкасах о. Юліан Шеремета і місцевий отець Василь з Української Православної Церкви Київського Патріархату. Також із приїхали представники опозиційних політичних партій та громадських організацій.

Про ці могили розповіла жителька села 75-річна Людмила Удовик: “Моя сусідка, уже нині покійна, Людмила Старіченко доглядала ті могили. Коли захворіла, сказала мені. Тепер я їх прибираю, – розповідає мешканка села. – Трьох ранених хлопців везли на підводі з-під Крут. Нібито на Лівобережжя. Але ті від ран померли по дорозі, якраз неподалік від Старосілля. Поза греблею у центрі села жила жінка, яка погодилася обмити померлих, одягти. Тут їх і поховали”.

У своєму слові отець Юліан сказав:

«У Біблії сказано, що пам’ять праведного житиме повіки, а також, що немає більшої любові, ніж той хто кладе своє життя за друзів своїх. Ці герої сьогодні до нас взивають з тих могил крізь десятиліття і сторіччя. Були ті, хто хотіли затерти пам’ять про цих великих людей, але це ніколи зробити не вдасться, бо навіть з зруйнованих, і здавалося б, усіма забутих могил вони повстають і промовляють до нас. Гріш ціна нам буде, якщо ми не докладемо зусиль, щоб тут був величний монумент Героїв Крут і тут збиралися не лише раз на рік, а приходили помолитися і на Великдень, і в поминальні дні».

Отець звернувся листом до голови облдержадміністрації, щоб спільно заопікуватися могилами та встановити пам’ятник загиблим вже найближчим часом.

Ввечері у Черкасах відбулася хода з факелами, а на площі біля театру о. Юліан спільно з отцями Української Автокефальної Православної Церкви відслужив панахиду.

Прес-служба Департаменту капеланства