Ми не задоволені співпрацею з Міноборони: наші військові капелани мають лише статус волонтерів, – глава УГКЦ

“Ми ніколи не думали, що наші військові капелани будуть змушені надавати душпастирську опіку солдатам під час бойових дій. Багато наших священиків поїхало за військовими, які перемістилися на схід України. Час від часу відбувалася ротація цих капеланів. Зараз через зону вже перейшло близько 60 капеланів УГКЦ”, – розповів Святослав Шевчук в інтерв’ю видання “Цензор.НЕТ”, додавши, що троє з низ навіть зазнали поранень.

Глава УГКЦ також пояснив, що перед тим, як відправитись на передову священики проходять певний вишкіл.

“Але тепер ми їм почали надавати і певну реабілітацію, коли повертаються додому. Адже ці отці жертвують своїм життям і здоров’ям”, – сказав.

Згадав Святослав Шевчук і про співпрацю з органами влади, наголосивши, щ через недосконале законодавство в українській армії досі немає повноцінної капеланської структури.

“При Міністерстві оборони існує так звана Пастирська рада, до якої входять представники різних конфесій. Опрацьована інструкція щодо капеланського служіння. Хоча ми ще не задоволені рівнем співпраці з міністерством, тому що де-факто всі наші капелани мають статус волонтерів. Поки лише один наш отець отримав статус учасника бойових дій”, – обурився Блаженніший Святослав.

Водночас він висловив сподівання, що “служіння, яке сьогодні чинять священики, в майбутньому буде відображене в законі про капеланство, який може стати важливим інструментом для необхідної допомоги нашим службовцям”.

“Проводячи духовну роботу серед солдатів, вони не роблять жодної міжконфесійної різниці. На передовій солдати раді і православному священику, і греко-католицькому, і протестантському пастору, які Божим словом однаково підіймають бойовий дух наших солдатів”, – зазначив глава УГКЦ.

Святослав Шевчук також розповідав про те, як проводяться літургії та як виживають священнослужителі на окупованих терористами територіях на сході України.

ipress.ua