Капелани УГКЦ поблагословили новобранців Національної гвардії України

5 квітня 2014 року добровольці, що зголосились до лав Національної гвардії України, склали присягу на вірність народу України.

Привітати та поблагословити новобранців прибули священики українських церков. Серед них – отець Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту Патріаршої Курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України, та о. Микола Квич, військовий капелан.

Після урочистого складання присяги військові капелани почергово виступили зі словами привітання, подяки та благословення, а опісля спільно промовили молитву «Отче наш».

«Сьогодні є великий день, який справджує слова Євангелії: «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться», – наголосив о. Любомир Яворський. – Ви, які сьогодні складаєте присягу на вірність українському народові, називаєтеся миротворцями. Молитовник військовослужбовця, який ми подаруємо вам з цієї урочистої нагоди, починається з тексту щойно складеної вами присяги. А далі йде молитва», – наголосив священик. Отець Любомир Яворський закликав військовослужбовців пам’ятати під час служби про молитву, про складену присягу, а також про своїх побратимів – Небесну сотню.

Священики спільно поблагословили та окропили новобранців та їх командирів, а також усіх їхніх рідних та близьких свяченою водою. Уже найближчим часом військові капелани завітають у військову частину, що в Нових Петрівцях, для сповнення душпастирської опіки військовиків.

Довідка:

Національна гвардія України – державна військова формація, покликана захищати суверенітет України, її територіальну цілісність, а також життя й особисту гідність громадян, їх конституційні права та свободи від злочинних посягань та інших антигромадських дій. Існувала з 1991 по 2000.

У 2014 оголошено відродження Національної гвардії України. На сайті МВС України розміщено перелік вербувальних служб територіальних командувань та пунктів набору добровольців у військових частинах Києва, Харкова та Миколаєва з адресами та контактними телефонами.

Прес-служба Департаменту капеланства