Делегація українських військовиків молилася в соборі Святої Софії в Римі

29 травня 2013 року українська делегація військовиків, повертаючись із 55-го ювілейного Міжнародного військового паломництва до Люрда, прибула до Вічного міста, де разом із владикою Михайлом (Колтуном), керівником Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України, взяла участь у загальній аудієнції зі Святішим Отцем. Папа Франциск, несподівано промовляючи українською мовою, привітав делегацію військових християнським привітом «Слава Ісусу Христу!»

На завершення паломництва прочани відвідали собор Святої Софії в Римі, де їх зустрів владика Діонісій (Ляхович), Апостольський візитатор, та очолив Божественну Літургію. З ним співслужили: владика Михайло; прот. Ігор Гаврилів, декан Кримського деканату; о. Любомир Яворський, заступник керівника Відділу Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур; о. Іван Стефурак, секретар Апостольського візитатора; о. Петро Хмара; та о. Фаустин Кушнір, OF, священик Римо-Католицької Церкви в Україні.

Під час проповіді владика Діонісій закликав військових завжди у своєму нелегкому служінні покладатися на волю Божу: «Віддаючи себе повністю на волю Божу, ви не власною силою, не силою зброї, а силою Всевишнього виконуватимете свій уряд. А уряд, як на цьому дуже часто наголошує Папа Франциск, якого ви нещодавно бачили, полягає у служінні ближньому. Ваше ж служіння по-особливому має нести спокій і мир у суспільстві. Недарма у Нагірній проповіді Христос називає тих, хто творить мир, своїми синами, робить це за їхній подвиг і велич їхньої нагороди».

Під час Літургії військові численно приступили до святих таїнств Покаяння та Євхаристії. На завершення владика Діонісій вручив усім присутнім пропам’ятні іконки з молитвою «Цілковите віддання себе Богові», рекомендуючи її як засіб подолання труднощів у виконанні обов’язків, поставлених перед ними суспільством. А військові на чолі з владикою Михайлом подарували владиці Діонісію військовий сувенір.

Прес-служба УГКЦ в Італії