Благодійний Фонд «Карітас-Київ» розпочинає щорічну благодійну акцію "Різдвяна свічка"

Благодійний Фонд «Карітас-Київ» розпочинає щорічну благодійну акцію «Свічка допомоги потребуючій дитині” або „Різдвяна свічка», зібрані кошти від якої підуть на допомогу соціально-незахищеним дітям. Кожен, хто хоче допомогти потребуючій дитині, має таку можливість, приєднуючись до благодійних справ Карітасу!

Акція полягає у розповсюдженні свічок, які мають особливість в тому, що у їх виготовлені приймають участь особи з інтелектуальними і функціональними обмеженнями.

Благодійна акція «Різдвяна свічка» відбувається в Україні щороку протягом останніх 8 років. Метою акції є збір коштів для допомоги соціально незахищеним дітям.

Різдвяні свічки виготовляються руками людей з особливими потребами. З початком Різдвяного посту такі свічки розповсюджуються насамперед через церковні громади в Україні і закордоном, також через партнерські організації, спільноти і серед усіх бажаючих жертводавців. Минулого року перед Різдвом Христовим 2011 року у Київській архиєпархії БФ „Карітас Київ” вдалось розповсюдити 3500 свічок, а на рівні всієї Української Греко-Католицької Церкви в Україні та поза її межами 100 тисяч свічок.

Зібрані пожертви через регіональні організації Карітас України спрямовує на допомогу потребуючим дітям-сиротам, напівсиротам, дітям з малозабезпечених і багатодітних сімей, ВІЛ-інфікованим, неповносправним дітям і молоді, дітям трудових мігрантів.

Щороку завдяки служінню Карітасу сотні дітей мають можливість брати участь в літніх оздоровчих таборах, відвідувати пізнавальні екскурсії, долучатись до роботи навчальних груп, творчих гуртків в дитячих соціальних центрах, організовувати особливі свята, бути отримувачами адресної допомоги. Зокрема, БФ „Карітас-Київ” провів два дитячі літні табори на київському морі та у Карпатах, а також діти , позбавлені батьківського піклування, отримали подарунки та солодощі.

Завдяки зібраним пожертвам багато дітей були зігріті та нагодовані, отримали позитивний досвід молитви та спілкування. Чимало дітей повернулося до життя у суспільстві та Церкві і у недалекому майбутньому зможуть стати активними громадянами України.

Ціль акції «Різдвяна свічка» – донести дітям звістку, що Бог і оточуючі люди люблять їх, висловлюють особливу увагу і піклування про їх майбутнє. Кожна запалена різдвяна свічка – особистий внесок в опіку соціально незахищеними дітьми. Адже усі, хто запалить таку свічку, – допоможе запалити вогник надії і добра у дитячих серцях.

Дана благодійна ініціатива має подвійну мету: не лише зібрати кошти для допомоги потребуючим дітям, але й звернути увагу кожного з нас до проблем дітей, що живуть поряд з нами і перебувають у кризових обставинах життя. Ми не можемо їх не помічати і повинні розуміти, що допомогти їм не вимагає великих зусиль. Це і добре слово, і виділені кошти чи одяг, їжа, і увага, і психологічна підтримка, і молитва.

Благодійний фонд “Карітас-Київ” опікується потребуючими дітьми пільгових категорій. Це ті категорії дітей, які або не мають батьків взагалі, або їхні батьки є алко- чи нарко- залежними. Зрозуміло, що такі діти є обділеними батьківською увагою, теплом, ласкою та любов’ю, тому мусимо спільними зусиллями постаратися принести у їхні душі радість свята та відчуття людського милосердя. Запрошуємо усіх до активного розповсюдження інформації про «Різдвяну свічку» та придбання свічки.

Запрошуємо усіх, кому є небайдужим життя людини, закликаємо всіх, кого хвилює майбутнє України: приєднайтеся і цього року до Благодійної Акції „Свічка допомоги потребуючій дитині”. Це не просто свічка, яку запалюємо, а сповнення нашого християнського обов’язку і покликання допомагати ближньому. Ця свічка може бути гарним подарунком у місцях нашої роботи, навчання, а також світлом, що горітиме перед іконою, коли будемо молитися, а хтось у цей час радітиме і їстиме теплу їжу завдяки милосердю нашого серця.

Водночас, хочемо висловити щиру вдячність всім тим, хто у минулі роки допомагав у проведенні цієї акції та запросити до подальшої співпраці на добро знедолених дітей.

За детальнішою інформацію щодо розповсюдження чи придбання свічки можна звертатися у БФ „Карітас-Київ” за телефоном (044)512-00-85, або безпосередньо до директора фонду о. Романа Сиротича ( 097-19-45-911, syrotych@ukr.net).

Джерело: БФ “Карітас-Київ”